Konta Oszczędnościowe

www.e-toplokaty.pl Konta Oszczędnościowe ›  Crédit Agricole - Rachunek Oszczędzam - oferta standardowa

Crédit Agricole - Rachunek Oszczędzam - oferta standardowa

31-07-2014

Wstęp

Największym, z początku, atutem rachunku oszczędnościowego w Crédit Agricole wydaje się to, że zapewnia swobodę wpłat i wypłat. Gdy weźmie się pod uwagę wskaźnik oprocentowania na poziomie 1,7 %, to nie jest to oferta wyjątkowa. Zwłaszcza, że po wejściu na rynek polski francuskiego giganta ma on duże aspiracje, chce bowiem awansować do grona największych banków uniwersalnych w Polsce. Przyjrzyjmy się tej ofercie bliżej i poszukajmy atutów, które nie są, być może, widoczne na pierwszy rzut oka.

 

Oprocentowanie zmienne w skali roku

Bez względu na częstotliwość i wysokość wpłat - 1,70%

 

Kapitalizacja odsetek

Kwartalna

 

Minimalna/maksymalna kwota

Brak

 

Prowizje/opłaty

 • Otwarcie rachunku - 0,00 zł
 • Prowadzenie rachunku - 0,00 zł
 • Pierwszy przelew z rachunku w miesiącu kalendarzowym - 0,00 zł
 • Każdy kolejny przelew w miesiącu kalendarzowym - 10,00 zł
 • Pozostałe opłaty na stronie WWW banku

 

Zalety Rachunku Oszczędzam

 • Oprocentowanie niezależne od tego, jak często i w jakiej kwocie dokonujesz wpłat
 • Wypłaty z konta nie mające wpływu na oprocentowanie
 • Pierwsza wypłata w miesiącu – bezpłatna
 • Różne kanały zarządzania rachunkiem – przez Internet, telefon czy w placówce banku
 • Porównywarka ofert banku w wygodnej symulacji
 • Prowadzenie konta darmowe
 • Możliwość gromadzenia odsetek na rachunku bieżącym bądź na Rachunku Oszczędzam
 • Możliwość ustawienia automatycznego zlecenia zasilania konta oszczędnościowego z rachunku osobistego (minimalna kwota to 50 zł)
 • Środki zagwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do 100 000 EUR)

 

Wady

 • Niskie oprocentowanie
 • Relatywnie rzadka kapitalizacja odsetek
 • Konieczność otwarcia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego
 • Wypłaty z Rachunku Oszczędzam są możliwe wyłącznie w formie przelewu na rachunek

 

Założenie rachunku

Poprzez formularz kontaktowy na stronie WWW banku, Infolinię (zgłoszenie zainteresowania ofertą) oraz w placówce banku dla posiadaczy konta ROR w banku.

 

Podsumowanie

Warunki Rachunku Oszczędzam nie są oszałamiające. Razi nie najwyższe oprocentowanie, konieczność posiadania konta oszczędnościowo-rozliczeniowego i brak możliwości wypłaty np. w placówce banku. Ale oferta ta ma i sporo zalet. Jedną z nich, największą, jest to, że jest prosta. Nie ma tu „zabawy w kotka i myszkę” banku z klientem, nie ma oszałamiającego oprocentowania, które szybko okazuje się tylko zagrywką marketingową. Są proste i klarowne zasady – masz u nas konto ROR – zdaje się mówić bank – to możesz otworzyć rachunek oszczędnościowy, taki, który będzie przynosił ci pewny zysk. A że nie będzie on wielki, trudno, zawsze jednak lepiej mieć do dyspozycji rachunek lekko zarabiający, niż oddawać swoje pieniądze na pastwę inflacji, która kropla po kropli będzie uszczuplać nasze środki.

 

lista aktualności

Lokaty bankowe

Lokata Nr 1

LOKATA NR 1 to wyjątkowa szansa na zwiększenie Państwa zysku w bardzo krótkim czasie. Tylko teraz - okazja aby skorzystać z jeszcze wyższego oprocentowania. Lokata o wysokim oprocentowaniu 3,00% , z kapitalizacją na koniec okresu to doskonały sposób na zasilenie domowego budżetu.

Lokata BEZTROSKA

Lokata BEZTROSKA to ciekawe rozwiązanie dla Klientów którzy chcą mieć w każdej chwili dostęp do swoich środków. Lokata umożliwia zerwanie jej bez utraty odsetek. Oprocentowanie wynosi 2% na okres 4 miesięcy.

Lokata Fair Play

Lokata Fair Play to lokata o stałym oprocentowaniu aż 3,0% w przypadku gdy Klient nie zerwie lokaty przed czasem. W innym przypadku należne odsetki odpowiednio zostaną obniżone lub całkowicie utracone.

Lokata Elastyczna Bank Pekao SA

Lokata Elastyczna jest oprocentowana według zmiennej stawki oprocentowania i składa się z sumy: zmiennej podstawy, którą stanowi ustalana codziennie referencyjna stopa oprocentowania WIBOR 1M oraz marży oferowanej przez Bank, stałej w całym okresie trwania lokaty.

Lokata terminowa SGB Bank

Lokatę terminową SGB Bank można już założyć od kwoty 50 zł - stałe oprocentowanie. Okres trwania lokaty od tygodnia do 36 miesięcy. Możliwość negocjacji oprocentowania dla kwot od 50 tyś. PLN.

Szukasz Lokaty ?

Zestawienie lokat bankowych
na rynku polskim

Zobacz

ponad 200 najnowszych lokat z 30 banków

 

Porównanie lokat

Lokaty kwiecień 2015

Zestawienie lokat kwiecień 2015 - porównanie lokat

Lokaty marzec 2015

Porównanie lokat marzec 2015 - najnowsze zestawienie lokat

Lokaty luty 2015

Porównanie najlepszych lokat luty 2015 - najnowsze zestawienie depozytów bankowych

Lokaty styczeń 2015

Zestawienie lokat styczeń 2015 - najnowsze porównanie lokat

Lokaty grudzień 2014

Porównanie najlepszych lokat grudzień 2014 - najnowsze zestawienie depozytów bankowych

Banki

Neobank online

najwyższe oprocentowanie: 3,50 % (2,84 % netto)
ilość aktualnych lokat: 1
neoBANK onLINE to internetowy oddział neoBANKu, w którym bez wychodzenia z domu uruchomisz usługę bankową lub zamówisz bankowy produkt. W Oddziale onLINE zamówisz lub uruchomisz produkty zarówno dla siebie, jaki i dla swojej firmy.   Więcej informacji na: http://online.neobank.pl lub pod numerem infolinii 618 512 551....

FM Bank

najwyższe oprocentowanie: ------
ilość aktualnych lokat: ------
FM Bank to pierwsza w Polsce instytucja finansowa dedykowana do obsługi mikro i małych firm. Oferta produktowa FM Banku została przygotowana z myślą o finansowaniu rozwoju mikro i małych firm oraz gromadzeniu oszczędności: lokowaniu nadwyżek finansowych przez klientów indywidualnych, firmy oraz pozostałych uczestników rynku finansowego.   Dnia 9 czerwca 2014 nazwa FM Bank i Polski Bank...

mBank

najwyższe oprocentowanie: ------
ilość aktualnych lokat: ------
mBank uruchomiony w 2000 roku. Jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. To detaliczna inicjatywa BRE Banku, skierowana do klientów indywidualnych oraz małych firm. mBank świadczy usługi przede wszystkim za pośrednictwem Internetu, ale posiada również placówki w dużych...

Noble Bank

najwyższe oprocentowanie: ------
ilość aktualnych lokat: ------
Noble Bank jest marką banku Getin Noble Bank SA specjalizującą się w usługach typu Private Banking. W krótkim czasie stał się czołowym bankiem obsługującym najzamożniejszych Klientów. Oferując dopasowane do potrzeb rozwiąziązania zyskał opinię lidera pod względem obsługi. Dodatkowo Noble Bank zapewnia doradztwo w zakresie nieruchomości, inwestycji, wsparcia prawno-podatkowego oraz art...

Nordea Bank Polski

najwyższe oprocentowanie: ------
ilość aktualnych lokat: ------
Bank Nordea wchodzi w skład grupy kapitalowej PKO Banku Polskiego będąca jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a PKO Bank Polski, jest podmiotem dominującym. Nordea Bank oferuje usługi finansowe dla Klientów Indywidualnych, firm i korporacji. Na ofertę Nordea Bank Polska składa się m.in. konto Nordea Ulubione, rachunek eFirma i eFirma plus, atrakcyjne...

Aktualności finansowe

Jak skutecznie oszczędzać?

Zastanawiając się nad tym jak skutecznie oszczędzać, najpierw należy przyjrzeć się samej kwestii oszczędzania. Wydaje się, że współczesny daleko posunięty konsumpcjonizm zdecydowanie utrudnia nam konsumentom podjęcie decyzji o lokowaniu środków.

Na jakich lokatach warto oszczędzać?

Na jakich lokatach warto oszczędzać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto ma do dyspozycji nadwyżki finansowe, które chce ulokować bezpiecznie. Lokata to jeden z najbezpieczniejszych sposobów oszczędzania.

Zalety lokat bankowych

Lokata terminowa to najogólniej mówiąc taki sposób oszczędności Twoich pieniędzy proponowany przez bank, przez który będzie można ulokować Twoje nadwyżki środków pieniężnych na rachunku lokaty w sposób bezpieczny.

Aktualności

Uruchamiamy Kalkulator Lokat!

Kalkulator pozwala w szybki sposób obliczyć Swoją lokatę. Wystarczy myszką wybrać 4 parametry lokaty - kwota lokaty, oprocentowanie, okres oraz kapitalizację, a kalkulator obliczy potencjalny zysk.

Witamy w nowym serwisie Top-lokaty!

Serwis przeznaczony jest dla osób które nie mają czasu aby szukać i analizować oferty banków. Strona pozwala w szybki sposób znaleźć wszystkie informacje dotyczące placówek, lokat, kont osobistych i kalkulatorów.

Subskrybcja

Dołącz do subskrypcji - podaj swój adres e-mail


Tagi

Słownik pojęć

Bankowy Fundusz gwarancyjny (BFG)

jest to instytucja gwarantująca depozyty polskich banków. Realizuje także działalność pomocową w...

Podatek Belki (podatek od dochodów kapitałowych)

jest zryczałtowanym podatkiem dochodowym, który płacimy od zysków z pożyczek, od odsetek...

Lokata negocjowana

jest to rodzaj lokaty, którego nazwa sama wskazuje, że klient sam może negocjować wysokość...

Lokata automatyczna

jest to lokata, gdzie suma pieniędzy zgromadzonych na ich rachunku przekracza pewną określoną sumę...

Lokata rentierska

jest to lokata, której cechą charakterystyczną jest to, że co miesiąc (lub w innym okresie czasu,...

Kalkulator lokat

Oblicz Swoją najlepszą lokatę!

Wyniki

Odsetki: PLN
Podatek: PLN
Odsetki po opodatkowaniu: PLN

Kwota
po opodatkowaniu:
PLN